Mesajı Okuyun
Old 21-06-2011, 22:51   #1
petek

Varsayılan Şahitsiz Delilsiz Boşanma / Nafaka İstiyorum

merhaba
ben 32 yaşında 4 yıllık evli bir bayanım ve eşimden 3 aydır ayrı yaşıyorum.yaklaşık 9 ay önce yine eşimle bir tartışma sonucu annemlerin evine gelmiştim ve eşim herşeyin düzeleceğini bana daha dikkatli davranacağına söz verdiği için tekrar eşimle yaşadığım eve geri dönmüştüm ama ilerleyen zamanlarda yine eşimin sürekli beni eleştirmesi aşağılaması bana ağır hakaretler etmesi sebebiyle tahammül edemez duruma geldim ve yine evden ayrıldım ben onun sözlerine inanarak ve değişeceğini düşünerek eve döndüm 6 ay yine aynı evi paylaştım ama değişen düzelen hiç birşey olmadı.eşimi çok seviyordum ve ne yapsam ona yaranamıyordum.eşimle olan huzursuzluğumu kimseye yansıtmamaya çalışıyordum...yani kavga çıktığında komşular duymasın diye sesimi çıkarmıyordum ailem eşime tepki göstermesin diye aileme kesinlikle yansıtmıyordum(tabii ailem yinede bazı durumarda farkediyordu) tartışmamıza şahit olan sadece eşimin ailesi ve yine eşimin samimi olduğu arkadaşı ve eşi....bunun dışında ben kimseye belli etmediğim ve yansıtmadığım için şiddetli geçimsizliğimizi beni rencide eden vee psikolojimi bozan davranışlarını mahkemede ispatlayamam...şu anda eşimde boşanmayı kabul etti anlaşmalı olarak ama ben nafaka istersem zorluk çıkaracağını ve hatta ben eşimi seviyorum ve boşanmak istemiyorum diyeceğini söylüyor...bu durumda da dava reddedilir...parasında pulunda değilim ama sadece o nafakayı bana öderken onun rahatsız olmasını ve içinin yanmasını istiyorum çünkü çok cimridir ve 5 kuruş para vermemek için elinden geleni yapar....bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ben bundan çok cüzzi bir miktarda olsa nasıl nafaka talebinde bulunabilirim...cevabınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim...