Mesajı Okuyun
Old 26-05-2010, 14:06   #10
law10

Alıntı:
Yazan gülce
armağan bey sizin söylediklerinize katılıyorum ancak golaballeşme süreci içerisinde yatırım&finas&hukuk&idari danışmanlık altında şirketler kuruluyor dolayısıyla yasaca doğru olmasa da el altından avukatı resmiyette şirket dışında bırakarak bu işleri yürütüyolar.bana göre bunların takip edilmesi yada yeni düzenlemelerin getirilmes gerekiyor.law arkadaşımızın sorunu esasında kendine ait birosu olsaydı mesele olmazdı ancak bu şirket bünyesinde olamayacağı gibi serbest de çalışmadığından vergi yükümlülüğü açısından sıkıntısı var.şirket eğer onu ayakta tutmaya yeterli ise kendi bürosunu açsın yok eğer karşılğını alamayacksa boşuna kendini kullandırmasın bana göre.

aynen dediğiniz gibi ancak ben şu noktada öngöremiyorum, şirket kendi büromu açmamı istemiyor, sürekli bünyesinde bulunmamı istiyor, zaten dışarıdan ayrca danışmanlık aldıkları bi avukat varmış, ama artık benim sürekli bulunmamı ve vekaletnameleri benim almamı istiyorlar, çalışma koşulların iyiliği ve iş yaptıkları dev firmaları düşünmemi, bir hukuk bürosunda ssklı avukat olarak çalışmanın zorluklarını düşlünmemi istiyorlar...bu hafta itibariyle karar vermem gerekecek, vergi levhası almalımıyım, almamamıyım sırf bu yüzden, bu arada daha önce 2 hukuk bürosunda ssklı avukat olarak azda olsa çalıştım ve gerçekten meslekten soğuma noktasına gelip, bir meslektaşın başka bir meslektaşına nasıl b davranabileceğine şahit oldum???