Mesajı Okuyun
Old 11-08-2014, 18:14   #13
detay82

Alıntı:
Yazan Nalezapon
Ben teşekkür ederim ve size başarılar dilerim.

Benim de bir sorum mevcut. Eğer bahsedeceğim konu hakkında herhangi bir şekilde bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Yüksek lisansın ilk dönemini henüz bitirdim ve artık yavaş yavaş tez konusu hakkında araştırma yapmam ve somut bir şeyler bulmam gerekiyor. Bu konu ile alakalı olarak nereden başlamam gerektiği konusunda Türkiye'deki okulumun öğretmeniyle görüştüm. Ancak, yeterli bir tavsiye alamadım, ayaküstü bir sohbet gibi geçti.

Daha önceden bahsettiğim gibi şu an uluslarası ticaret hukuku alanında öğrenimimi sürdürüyorum. Özellikle geçen dönem ticari taşıma sözleşmeleri üzerine epey yoğunlaştık ve FOB, CIF, INCOTERMS 2010'un içerisindeki bazı grupları inceledik ve sınavlara girdik. Okuldaki öğretmenimin en çok üzerinde durduğu konu taşınan mal ile ilgili olarak riskin ve mülkün geçişiydi.

Yarından itibaren artık ben de detaylı olarak araştırma aşamasına geçeceğim. Tez konusunu okuldaki heyete kabul ettirme zorunluluğum olduğu için de ilk aşamada yararlanabileceğim birden fazla ve farklı tez soruları bulma amacındayım.

Neyse, fazla uzattım. Eğer hukuk alanında yüksek lisans tez konularıyla ilgili olarak hizmet veren bir site ya da oluşum biliyorsanız ya da sizlerin herhangi bir deneyimi, önerisi varsa, paylaşırsanız öğrenmekten mutluluk duyarım. En azından başlangıç aşamasında elimi kalabalık tutup, ondan sonra edindiğim bilgiler doğrultusunda çalışmamı daraltmayı düşünüyorum. İyi günler dilerim.

Bir serüvenmişçesine okudum mesajlarınızı. Ben de harıl harıl araştırmalara başladım. Ben yaklaşık 10 yıldır Türkiye de avukatlık yapıyorum. Benim amacım, İngiltere ye giderek, ilk önce genel ingilizce sonrasında hukuk ingilizcesini öğrenmek en sonunda da solicitor olmak için staj sınavları vs hazırlanmak. Nihai hedefim ise Londra ya yerleşmek. Merak ettiğim siz ne yaptınız, yerleştiniz mi oraya. Orada çalışan bağlı ve bağımsız avukatların ortalama gelirleri ne kadar. Eğitim süresince bürolardan ek gelir elde edebilir miyiz? Ben evliyim ve eşim çalışmıyor. Önce yalnız gitmeyi düşünüyorum.

Cevap verirseniz teşekkürler.