Mesajı Okuyun
Old 13-12-2012, 16:56   #13
av.medine

Sayın meslektaşlarım aynı konu ile ben de bugün karşılaştım. Bankaların bu konuda FARKLI UYGULAMALARI var. Kurum olmaları hasebi ile bankaların adını vererek uygulamaları belirteceğim. Akbank kesinti için belge talebini hemen yerine getiriyor ve herhangi bedel talep etmiyor .İş bankası her belge için 105 tl talep ediyor adına da aktif işlem bedeli demiş( Ne demekse ) Ziraat bankası ise 30 tl makbuz belgesi adı altında bedel talep ediyor. Ben bedel talep eden bankalara yazılı olarak başvurdum ve yazılı cevap istedim. Bekleyip göreceğim hangi gerekçeler ile bu bedelleri talep edecekler. Tarafıma verilen banka cevabi yazısını BDDK 'na şikayet konusu yapmayı düşünüyordum ki sizlerin de aynı görüşte olduğunu öğrenmiş oldum.
Şimdi ben ayrıca tüketici Hakem heyetinde görevli üye olarak sonunda bu bedelleri ödememiz gerekir ise bankaların kesinti belgesi için talep ettikleri bu miktarları da şikayet konusu yapmayı düşünüyorum. Netice de bu işlem de tüketici hakem heyetinin görev alanına girer. Nasıl ki dava açamadan evvel tespit dosyası açıp tespit dosya masraflarını asıl davada talep edebiliyor isek bankaya kesinti belgesini temin etmek için yaptığımız bu masrafları bence hakem heyetine şikayet konusu yapabiliriz. Ayrıca şunu belirtelim ki hiçbir kredi dökümünde banka yapmış olduğu kesintiyi AYRICA MİKTAR OLARAK BİLDİRMEMİŞ . BU SEBEPLE BU BELGEYİ BANKA VERMEDEN İSPATLAYAMAYIZ.