Mesajı Okuyun
Old 12-06-2009, 11:03   #8
namutenahi

Varsayılan kontrolsüz güç uyap:)

teknoloji, kullanmayı bilenlerin elinde muhteşem bir araç iken kullanmayı bilmeyenlerin elinde olduğunda sadece işleri (en iyi ihtimalle) yavaşlatmaya yarıyor. uyap bu açıdan tam bir fiyasko örneği. memur arkadaşlara da tam bir dayatma oldu, onlar da tam olarak kullanmayı bilemeden kullanmaya başlamak zorunda kaldılar. hakimleri zaten saymıyorum.

onay aldığım dosyalardaki duruşmaları göremiyorum. benimle ilgisi olmayan dosyaları görüyorum. (bir vakit bir vesile ile ilgi kurulmuş, örneğin bir meslektaşımın dile getirdiği hazırlık ifadesi gibi.)

evrak göndermeyi bugüne kadar denemedim. ama deneyeceğim. asıl kafama takılan, hakimler duruşma öncesinde de mi acaba uyaptan dosyalara bakmıyorlar? delil listesini göndermiş isek ancak hakim bunu onaylamamış (red de etmemiş) ise biz süreyi kaçırmış mı sayılacağız? bence bu konuda tespit dahi istenebilir. düşük önemdeki bir dosyada böyle bir durumun denenebileceğini düşünüyorum. biz avukatlar bu yolu kullanmayı yaygınlaştırırsak, hakimler de alışacaklardır nihayet.