Mesajı Okuyun
Old 09-06-2009, 11:34   #1
av_fguz

Varsayılan Uyapta E-imza kullanımı : Kullanamayacaksak niye aldık!!

Adalet Bakanlığının ballandıra ballandıra reklam ettiği e-imzanın uzun zamandır kullanıcısıyım.Bir gün büromda otururken bir dosyamda delilleri bildirmemiz hususunda kesin süre verilmiş olduğu aklıma geldi.Hemen delil listemi hazırladım ve "parası neyse verdik aldık kardeşim" edasıyla dilekçemi uyaptan e-imza ile gönderdim.Uzun süre geçip vakit akşamüstü olduğunda hala onay bekliyor yazısını görmem üzerine,burası Türkiye ne olur ne olmaz diye dilekçenin çıktısını alıp adliyeye koştum.Neyse ki süresinde dilekçemi yetiştirdim.Yazı işleri müdürüne uyaptan gönderdiğim dilekçeyi sorduğumda "amaaaan bide bu çıktı başımıza,zaten kimse kullanmıyo,siz niye gönderiyosunuz kiiiiiiiii,hakimlerde bakmıyolar boşuna gönderip durmayın"diye bir cevap aldım.
Kalemden çıktığımda "hay aklımla bin yaşayayım emi" iyi ki getirmişim dilekçeyi diye düşünürken birden ya getirmeseydim diye düşündüm.Muhtemel ki kesin süreyi kaçıracaktım.Bu durumda ne olacaktı ya da yaşamış bir arkadaşımız varsa bilgilerini paylaşırsa çok sevineceğim.
NOT: Dilekçem tam 62 gündür onay bekliyor üşenmedim hesabını tuttum.