Mesajı Okuyun
Old 07-04-2007, 23:20   #21
icra20

Sayın Av.Turan
Lütfen iyi araştırın yanlış uygulamalar var. Zira bizimde sıkıntımız hep yanlış uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Mesajlarımı incelediğinizde tamamına yakın muhakkak ilgili yargıtay kararlarını sunuyorum. Malesef çoğu meslektaşlarım iyi bir araştırma zahmetine girmeyerek okuma külfetine katlanmadığından sadece tecrübeli diye diğer meslektaşlarından sorup aldıkları cevaplara göre işlem yaptıklarından dolayı ve bu verilen cevapların kaynağını araştırmadan uygulamalara devam ettiklerinden yanlışlıkla bugüne kadar devam etmektedir.
Biraz önceki mesajımı iyi inceleyin ısrarla söylüyorum haciz yenilemesi diye bir işlem yoktur. Haciz yenileme talebinde bulunduğunuz tarihte daha önceki hacziniz devam ediyorsa kalan süre devam edecektir. T.Uyarın ihale kitabına ulaşırsanız orada haciz yenilenmesi diye bir işlemin olamıyacağını göreceksiniz. Ben böyle bir taleple karşılaşırsam bir önceki haczi kaldırır yeni tarihli haciz kararı veririm veya daha önceki haciz devam ettiğinden talebini reddederim. Sizin dediğiniz uygulama hukuken geçerli olsaydı her alacaklı 3 ayda bir gelip haciz ister bu arada ilk haciz koyanlar müteakip haciz koyduran alacaklıların alacaklarını tahsil edilmesine engel olur. Zira bu tür işlem istismar söz konusu olması herzaman mümkündür.Saygılarımla