Mesajı Okuyun
Old 10-06-2019, 21:10   #5
oaykut

Alıntı:
Yazan Av. M. Bahadır Özer
Sayın meslektaşım, mahkemenin usülden red kararının yerinde olduğunu düşünüyorum. Zira usulsüz tebligat şikayetinin kabulü halinde artık ortada geçerli bir tebligat işlemi kalmıyor. Dolayısıyla yeniden bir tebligat yapılıp buna göre bir borca yahut müzakereye itiraz edilmesi gerekiyor.

Kanun yolu bakımından salt sizin itirazlarınızın haksız bulunması karşı taraf lehine vekalet ücretine hükmolunmasına sebep olmaz. Ayrıca karşı tarafın da kanun yoluna başvurmakta haklı olması gerekir. Saygılarımla.

Öncelikle teşekkür ederim yanıtınız için. Fakat aslında şikayet üzerine verilen karar "iptal" değil "muhtıranın tebliği tarihinin ...(öğrenme tarihi) olarak değiştirilmesi". Yani yeni bir tebligat çıkarılmasına sebebiyet veren bir karar değil ve bahsettiğim gibi doğal sonucu takibin gerçekten durması ve hacizlerin kaldırılmasını gerektirmesi... Çünkü dediğim gibi şikayet öncesinde öğrenme tarihinden itibaren 7 gün içinde icra dairesine itirazda bulundum ve süreden reddedildi. Bu nedenle aynı zamanda bahsettiğim taleplerde bulunmuştum...