Mesajı Okuyun
Old 04-12-2017, 20:27   #1
Konuk

Varsayılan Dava sureci uzadigindan dolayi Adalet bakanligina tazminat davasi acabilirmiyim?

Merhabalar

5 yildir devam eden bosanma davamizda ilk once yerel mahkemece tam kusurlu bulundum ve benim actigim dava reddedildi. Temyiz ettim ve yargitay davamin kabul edilmesi gerektigi yonunde karari bozdu. Yerel mahkeme dacami kabul etti ancak yinede agir kusurlu oldugumu belirtti. Tekrar temyiz ettim. Yargitay bu sefer tum delillerle birlikte aslinda benim davamin kabul esimin davasinin reddedilmesi gerektigi yonunde karari yine bozdu. Yerel mahkeme bu ilama uyar ve erkegin bosanma davasini reddeder benim davami kabul eder ve kisacasi hakli oldugunu kabul eder ve bu sekilde karar kesinlesirse

*** hakli oldugum ve erkegin haksiz oldugu halde yanlis karar vererek 5 yilimi heba eden hakimin bu yanlis karari icin adalet bakanligina tazminat davasi acabilirmiyim?

Davamin bu hali almasi sayenizde oldu ve sizlere sordugum sorularla davami kendim takip edip bu hale getirdim. Sonsuz minettarim. Kesinlestigi zaman ilami da sizlerle paylasacagim.

Bilgilendirmeleriniz icin tesekkurler.