Mesajı Okuyun
Old 03-07-2012, 00:56   #10
Av.Emin

Avukat herşeyden önce duygularına sahip çıkabilmelidir bence. E bizim duygularımız ne olacak diyecek bazıları..Evet bende sinirleniyorum. bazen özelliklerde kalemlerde çıldırma noktasına vardığımda oluyor..Acizane fikrimi söyleyeyim. Kalem çalışanıysa ilgili savcıyla/hakimle görüşüyorum. Gelelim toplu çalışan bürolardaki sekterlere; benimde küçük bir hikayem oldu.

Hat değişimim esnasında Sayın eski operatörüm bir fatura düzenlemiş velhasıl kelam biz askerde olmamızdan ibaret, adını dahi anmaktan ar ettiğim bir miktar için takip yapmış ..(şimdi gel de o hukuk bürosunun adını verme)

Sinirlendim, öfkeme gem vurmaya çalıştım. Askerdeyim demedim üşenmedim takip tutarından fazlasını harcayıp itiraz ettim (yol vesair masraf)

Dedik itiraz ettik olay kapandı. İptal davası açsınlar mahkemede yüzleşelim derdindeyim. Nerde efenim. Sayın meslek(taş), önce sms tacizine başladı..Aradık karşımıza çıktı bir hanfendi. Nezaket gereği durumu izah ettik hatta üşenmeyip, itiraz dilekçemizin onaylı bir örneğini de belgeçer yolu ile arzu şahanelerine gönderdik.

2 ay kadar bir süre ses soluk çıkmadı.Askerlik Görevimiz bitti işimizin başına döndük..Posta kutusunda bir zarf: Yok efendim borcu ödemezsek haciz yapılacakmış muş..yok borcu kredi kartından çektirebilirmişiz( sanki kuyumcu dükkanı) vesair şeyler..Üstüne yetmezmiş gibi smsler..Sen sabır ver dedik..

Açtık telefonu birde durumu meslek(taş)ımıza izah edelim dedik her ne hikmetse hep ofis dışında..Bir şekilde GSM operatörünün hukuk müşavirliğine ulaştık..Biz çözelim dediler ama bu benim bir anlık gafletimdi utandım hemen vazgeçtim Ve: bildiğimiz yol doğru yoldur dedik başladık yazmaya:
Sayın Meslek(TAŞ),

Bildiğiniz üzere İİK şu maddesine göre takibe itirazla takip durur.

Yine bildiğiniz üzere, takibe vaki itiraz kaldırılmadıkça ya da iptal edilmedikçe takibe devam edilemez.
İlgi haciz uyarı yazınız meslek etik kuralları bir tarafa hukuken geçerli olmayan vasıtalar beyan edilerek kişileri yanılmaya vesaire..
Vaki itirazımız bulunduğu üzere cep numaramıza sürekli gönderilen SMS lerden dolayı TCK nın kişilerin huzur ve sukunu bozma suçunu oluşturduğu..

NETİCETEN: TARAFINIZ BENDEN MESLEKTE DAHA KIDEMLİ OLDUĞU İÇİN AKSİ HALDE İLE BAŞLAYAN CÜMLELERİ SARF ETMEKTEN AR ETTİĞİMİZİ ARZ RİCA EDERİZ. dedik.

O gündür bugundür ses yok eğer tekrar bu olaylar gündeme gelirse, hakkımızı savunmayı hem sektere hem katibe gerekirse meslek etiğini unutmuş Meslek(taş)ımıza karşı da biliriz. Bilmediğimiz noktaları gün gelir öğreniriz.

İyi geceler.. Meslektaşını herşeyin üstünde tutan bir meslek olabilmek dilek ve arzusu ile

Saygılar