Mesajı Okuyun
Old 25-04-2011, 08:52   #15
av.kadirpolat

Alıntı:
Yazan seyyid el semavi
sayın kadirpolat süre tutum dilekçelerinde temyiz nedenlerini belirtmek zorunlu değil. "verilen kararı temyiz ediyorum,gerekçeli kararın tebliğinden sonra detaylı temyiz dilekçemi sunacağım" demek yeterlidir. en azından yerleşik uygulama bu yöndedir.

sanırım anlatamadığım bir durum söz konusu. sanıklarla aynı anda karar yüzümüze okundu.benim açımdan geçti süre.buraya kadar sorun yok.peki sanıkların dilekçeleri süre tutum dilekçesi olarak kabul görürse benim temyiz dilekçemin kabul edilmesi gerekmez mi? sanık asiller adına doğmuş bir hakkı ve yetkiyi kullanmam engellenebilir mi?

sizden ricam lütfen CMK 263. VE 291 . maddelerini dikkate alarak değerlendirme yapmanız..

Sayın meslektaşım,

Temyiz unsurları arasında detaylı temyiz sebeplerini yazmanızı söylemedim zaten. Ancak temyiz edildiğini gösterir bir ibare olmalı.
Karar tarafıma tebliğ edilsin demek, kararı temyiz ediyorum demek değildir.
Normal şartlarda Süre Tutum müessesesi denilen ve korunan bir müessese yok.
Sadece gerekçeli kararın tebliğini isteme ve bunla birlikte kararı temyiz etmek gerekmektedir.

Eğer sanıkların dilekçeleri süre tutum olarak kabul edilirse, o zaman sizin temyiz dilekçenizin kabul edilmemesi söz konusu olamaz.