Mesajı Okuyun
Old 11-11-2006, 12:30   #22
mevzu hukuk

Varsayılan desteklemiyorum

sınavı destekleyemem çünkü;
stajım 1 ağustosta sona erdi.yaklaşık 3.5 aydır bir sıfatım olmadan,önümü görmeden,geleceğe ilşikin plan kuramadan yaşıyorum.madem bir sınav yapılacak hakkaniyete uygun olarak yapılsın..kanunda yılda 2 kez yapılcağı belirtilen sınav bu yıl bir kere yapılıyor ve benim zamanım çalınıyor..5 şık arasından doğru cevabı bularak benim hukuk mantığım ölçülemez.Hukuk bir mantıktır,pratik düşüncedir,ezber değil...İyi bir hukukçu,araştıran bir hukukçu zaten işi çözmüştür...hangimiz kanunları madde numaralarıyla biliyor? hangimiz üniversite döneminde test usulüne tabi sınav gördük?açıkçası sınavlarda test uygulanan tek dersim sanat tarihiydi...çoğu sınava kanun açık girerdik,çünkü amaç BİLMEK,EZBERLEMEK DEĞİL,NEDEN SONUÇ İLİŞKİSİNİ KURUP DOĞRU OLAYA DOĞRU KANUN MADDESİNİ UYGULAMAK..Ben size istediğiniz kadar ezberden içtimanın şartlarını sayayım,önüme gelen olayda bunu göremedikten sonra neye yarar?işte bunu görmek için de mantık gerekir,problem çözme yeteneği gerekir..işte bu sınav da ne benim hukuk mantığımı ölçer ne de bilgimi...sorunun temeline inemedikten sonra yüzeysel çalışmalarla,desteklemelerle hiç bir yere varılmaz...