Mesajı Okuyun
Old 08-10-2006, 15:34   #11
cagrik

2001 Yılından itibaren hukuk fakültelerine kayıt yaptıranlar avukat
olabilmaek için artık sınava tabiler.Gerekçe olarak da fakültelerden her yıl
bir çok kalitesiz kişinin mezun olduğu meslek kalitesinin artırılmasını
ileri sürülmektedir.Böyle test usulü ÖSYM tarafından yapılan bir sınavla
kalite falan ölçüelmez amaç kaliteyi yükseltmek değil amaç bu kadar mezun var bunların hepsi avukat olmasın bunun içinde elemek.Hukuki bir temele oturmayan sadce bazılarının çıkarına hizmet edcek olan bir sınav.Bu haksız ve adaletsiz sınava girmemek için mücadele ediyoruz ve bu nedenle bir araya gelip bir şeyler yapabilmek için bir mail grubu oluşturduk.sınava karşı olan herkesi bekliyoruz.Mail adresimiz;

sinavakarsistjavukatlar@googlegroups.com

Şimdiden destekleriniz için teşekkürler...

NOT : Ayrıca,gruba üye olduktan sonra çıkmak isteyen arkadaşlarımız sinavkurbanlari-unsubscribe@googlegroups.com a mail gönderebilirler.

Bir ülke düşünün.Ortaokuldan sonra sınav,liseden sonra sınav,üniversite bitince sınav.Balık baştan kokar.Bu kadar düzensiz bir eğitim sisteminin olduğu bir ülkede yılda binlerce mezun veriyorsunuz,ama istihdam alanınız yok.Ondan sonra oturup düşünüyorsunuz napalım diye ve işte o mucizevi çözümü buluyorsunuz sınav yapalım.O zaman açmayın bu kadar çok hukuk fakültesi.Ne kadar ihtiyaç varsa o kadar açın.Hele özel üniversitelerde hukuk fakültesine anlam veremiyorum.En azından belli bir sınır konulması gerekir.Bu sınavdan maalesef milletvekillerimizin bile haberi yok.İstanbul barosu stajyerleri çok gayretli bir uğraş içindeler sınava karşı.Umarım istedikleri sonuca ulaşırlar.Ama saygın hukuk fakültelerimizden birinin avukatlık sınavı kursu açtığını gördükten sonra fazla bir umuudum yok diyebilirim.Tuzu kuru olanlar konuşmayabilir,hata çok gerekli diyebilirler.Bende sınava girmeyeceğim 200 girişli olduğum için.Ama,bu haksızlık bence bir an önce önlenmeli.