Konu: Dile saygı
Mesajı Okuyun
Old 20-06-2006, 22:55   #20
irfan AYDIN

Sayın SERİMOZU iyi akşamlar,
Yazınızı bir kaç kez okudum,vardığım sonuç şu ki beni anlamamışsınız.Ya da ben Size kendimi anlatamamışım.
Şöyleki;
1-Öz geçmişimi(CV mi desem daha mı iyi olurdu) okumuşsunuz.Biraz dikkat etmiş olsaydınız kamu görevim sırasında 15 kez yer değiştirmek zorunda bırakıldığım halde hiç bir cezaya muhatap olmayışım Sizi kişiliğim hakkında fikir sahibi yapabilirdi.
2-Oğlum ömrünün en güzel iki yılını fransızca,bir yılınıda ingilizce öğrenmek için harcamış olmasına karşın Ben yine de, yabancı dil öğrenilmesine karşı değilim, karşı olduğum husus ortak dilimizin kirletilmesi ve anlaşılmaz hale getirilmesidir.
3-Yine bu Ülkede yaşayan her bireyin eşit hak ve yükümlülüklere sahip olmasından yanayım. Ancak bildiğim tek şey,vatandaşların çektiği sıkıntıların,ırk-yada soy ayırılığından değil, iktidarların yanlış uygulamalarından kaynaklandığıdır.
4-Yine bu Ülkede yaşayan çoğu kişi,kamudaki yanlış ve yanlı uygulamalardan kendini değil de, Devleti sorumlu tutmaktadır.İstanbul'a geldiği-nizde beni ararsanız, sözleşmelerin azınlık olarak nitelediği birçok tanıığım kişinin Kamuda çok önemli sayılabilecek görevlerde bulunduğunu size kanıtlar onlarla sizi tanıştırabilirim.Mevcut aksaklıkların düzeltilmesi ise bizlere(sen,ben, o)düşmektedir.
5-Sayın SERİMOZU,1927 yılında çıkarılan yabancı dillerden arındırılmasına karşı olduğunuzu düşündüğüm ortak dilimizle yazılmış olan 1050 sayılı Muhasebe-i Umumiye Kanununun saymanı tanımlayan 8.maddesi aynen " Madde 9 - Varidatı tahsil, nukut ve ayniyatı muhafaza, masarifi istihkak sahiplerine tediye ve teslim ve bu işlere mütaallik her türlü mürasalat ile buna müteferri nakdi ve aynı bilcümle muamelatı ifa ve Divanı Muhasebata zamanı idare hesabı ita edenlere muhasip denir."şeklindedir.Siz ortak dilimiz TÜRKÇENİN bu şekilde kalmasından yanamısınız?
6-Sayın SERİMOZU,aklın yaşta olmadığı yolundaki saptamanıza aynen ve canı gönülden katılıyorum.Ancak bilmenizi isterim ki,para harcanıldığı,akıl da toplum ya da insanlık yararına kullanıldığı zaman bir anlam ifade eder.Sizin ve sizin gibi genç olan Ülkem insanın akıllı ve birikimli olması, Ulusumuz ve bizler için güvencedir diye düşünürüm.Keşke tüm gençlerimiz akıllı ve birikimli olsalarda belli yaşlara ulaşmış bizlerde köşemize çekilip herhangi bir kaygı taşımadan keyfimize baksak.Siz ve sizin gibi gençlerimiz sayesinde Ülkemiz varsıl,insanları mutlu ve şen bir şekilde yaşama olanağına kavuşsa ne güzel olur değilmi?

7-Size hatırlatmak istediğim bir şey daha var, "Bu gün ,dün,yarın."Dün dünde kalmıştır.Düne takılıp kalmak kimsye yarar sağlamayacaktır.Yarının ne olacağı da belli değildir.Gün bu gündür.Bu günü hep birlikte en güzel şekilde yaşayabilmek için elele gönül gönüle verip gereğini yapalım. Ben derim ki,birimiz hepimiz, hepimiz birimiz içindir. Ayrılık gayrılık yoktur.Bu ülke hepimizindir. Hepimize de yetecek büyüklükte ve niteliktedir.
Sevgiyle,hoşca ve dostca kalınız.