Mesajı Okuyun
Old 13-04-2004, 14:39   #9
nursel citil

Sayın dost,
Bir yönden fikrinize katılıyorum. Kadın hakları konusu tartışılırken, konunun amacını aşan boyutlara ulaşıldı. Erkeklerin büyük bir çoğunluğu kadın hakları kavramını bile duymaya tahammül edemez hale geldiler. Bu tartışmalar geleneksel olarak varolan kadınlarla erkekler arasındaki uçurumu daha da artırmış ve birbirine üstünlük sağlama gayretine dönüşmüştür. Ben her türlü ayrımcılığa karşıyım, sonuçta hepimiz insanız
Ben kadınların zavallı, korunması gereken, haklarını koruyamayan insanlar olarak görülmesinden çok rahatsızım.Çünkü bu şekilde düşünüldüğünde kadınların toplum hayatındaki yeri küçümseniyor demektedir. Kadının ailede,çalışma hayatında, toplum hayatında vazgeçilmez bir biçimde var olduğunu ve üstüne düşen görevleri başarı ile yerine getirdiğini düşünüyorum. Hatta bunları gerçekleştirirken pek çok fedakarlıklar yaptığını ve mücadelesinin daha çetin olduğunu biliyorum. Çünkü bunları yapabilmek için geleneklere, ön yargılara, ailesine, toplumun değer yargılarına vb pek çok şeye karşı savaşması gerekiyor. Bu kadar fedakarlık ise sadece erkeklerin yanındaki yerini alabilmek için. Bütün bunları göze alan savaşan herkese başarılar diliyorum.