Mesajı Okuyun
Old 23-05-2008, 08:41   #5
supernatural

Yeni Fikir

İnsanlarımız bu tür programları izlemeye devam ettikten sonra maalesef bunların sonu gelmeyecektir gibi geliyor bana.Geçen gazetenin birinde üniversite mezunları bile bu tarz programlara katılmak için sırada diye yazılmış.Eğer bu gerçekse artık diyecek söz yok Bir zaman BBG lerdi ,yok ben evleniyorumlar,sonra başkaları şimdi de bunlar.Birgün sırf meraktan iş dönüşü izledim ne yapılıyor diye.Göbek atıp düzeysiz bir şekilde konuşmalar ve niyetlerini belli eden sorularla karşısındakine soru soruyorlar. gelen kadınların çoğu ilk sordukları evi var mı?maaşı var mı? Erkekler ise; çocuğunuz var mı?

zaten o programa giden ne için gittiğini az çok belli etmiyor mu?bu nasıl zihniyettir 5 dk gördüğünüz insana nasıl güvenirsiniz? Hatta bu programa katılan insanlardan bazıları annelerini bile alıp gidiyor.Ne günlere kaldık

Alıntı:
Kadın olarak ayaklarımız yere sağlam basmadığı , kendimize güvenimiz ve azmimiz yeterli derecede olmadığı sürece, erkeklere, ilişkilere gereğinden fazla şekilde özellikle zihnen takıldığımız sürece, öncelikle kendi sağlığımızı ve mutluluğumuzu ön planda tutmadığımız, KENDİMİZİ SEVMEDİĞİMİZ, hayattan beklentilerimiz, ideallerimiz, hedeflerimiz olmadığı, kafalarımızın içini doldurmadığımız sürece ve kendimizi erkekler karşısında değersizleştirdiğimiz sürece ezilmeye müstahakızdır diye düşünüyorum.

Sayın Neslihan
dediklerinize aynen katılıyorum ve eğitimin şart olduğunu da eklemek istiyorum. biz gençlerimize,kadınlarımıza ,erkeklere belli bir eğitimi vermediğimiz sürece ilerlememiz asla mümkün olmayacaktır.

Alıntı:
Özel kanallardan birinde bir evlilik programı var. Desti İzdivaç. Başvuranların çoğu kadın. Çaresizler.
Evliliği geçim stratejisi olarak görüyorlar. Sosyal güvenceden yoksun kadınlar "mantık evliliği" arıyorlar. Aslında yıllarca çalışmışlar, ancak ne düzenli gelirleri ne de başlarını sokacak bir evleri olmuş. Son bir umutla kendilerini kurtaracak prenslerini arıyorlar.

Maalesef okumak yerine geleceğini erken yaşta koca bulup kurtarmayı veya saf sevgiyi bu şekilde bulacağını düşünenler oldukça bu programlar bitmez.Bu insanlar resmen sömürülüyorlar ama farkında değiller.

Sayın Habibe Kayar,
Duyarlılığınız ve açtığınız konu için teşekkür ederim.