Mesajı Okuyun
Old 20-06-2018, 09:20   #1
Av.Ayse E.

Varsayılan baro görevlendirmesi ve azil

Baro tarafından iş kazası nedeni ile bir dosyada görevlendirildim...Mahkeme yargılama sonunda yüksek sayılabilecek maddi ve manevi tazminata hükmetti.. ancak hakimlerin olmaması izinli olması yeni hakim gelmesi vs dolayısı ile gerekçeli karar uzun süre olmasına rağmen henüz yazılmadı..'ben bu işi çarcabuk hallederim ' diyen başka bir 'meslektaşım' azil dilekçemi hazırlayıp müvekkile veriyor ve müvekkilde dosyada zaten baro görevlendirmişti dava bitti görevide bitti ben başka avukat tutacağım diye beni azlediyor.Dosya da yeni avukatın vekaletnamesi henüz yok ama yakın zamanda gireceğinden kuşkuda yok..Yeni avukat hem mahkeme vekalet ücretini alacak hem de ilam vekalet ücretini alacak ve sadece ilamı icraya koyması yeterli olacak..Dava bu arada 5 yıl sürdü..Şimdi ben haksız azil nedeni ile mahkeme vekalet ücretimi hatta ilam vekalet ücretimi müvekkilden alabilirmiyim..Baro görevlendirmesi olması engel teşkil eder mi...'Cin avukat' için sorumluluk doğar mı? cevap veren meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ederim..