Mesajı Okuyun
Old 24-07-2013, 11:38   #8
Av.Kemal

Varsayılan aşırı hassasiyetmi ?

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Sn. Talih Uyar, icra işlemi/icra takip işlemi ayrımını yaparak, icra işleminin icra takip işleminden daha geniş bir kavram ve icra işlemlerini "icra organları tarafından yapılıp, icranın ilerlemesini yani alacaklıyı hakkına kavuşturmak yolunda amacına yaklaştıran işlemler" olarak tanımladıktan sonra, icra veznesindeki paranın alacaklıya ödenmesinin dar anlamda bir ‘icra takip işlemi’ olmadığını, ancak, bir icra işlemi olduğunu değerlendirmiş.

Çoğun içinde az da olacağına göre, icra takip işlemi zamanaşımını kesiyorsa, icra işlemi de kesmelidir yorumunda bulunabiliriz sanıyorum.

Saygılarımla...

bu yazıyı şimdi okudum da biraz gülümseme geldi bana .. bu derece kelimelerle oynamak lüzumundan fazla hassasiyetmi getiriyor acaba diyorum .. bu şekilde sürecek anlam değerlendirmelerinde o halde çok dikkat eilmesi gerekir kanaatindeyim .. bana göre böyle durumlarda mantık hatalarına düşülebilir ve kılı kırk yardıran, her hal ve şartta Yargıtay'ın iki dudağı arasına sıkışıp kalacak bir adalet kavramı ortaya çıkacaktır.. ben burada bahsedilen hususa karşıyım .. o halde ben de diyorum ki; adı üzerinde '' İcra Takip Dosyası '' veya '' İcra Takibi '' ...işte bu kelimelerden hareketle, icra dosyasında yapılan her işlem İcra Takip işlemidir ve İcra İşlemi veya İcra Takip İşlemi diye bir ayrım gözetilmesi ve bunun üzerinden kılın kırk yarılması, gereksizdir...
sevgi ve saygılarımla.....