Mesajı Okuyun
Old 19-06-2010, 14:24   #535
Gemici

Zeki Erkekler Eşlerine İhanet Etmez(miş)!

Çapkın ve daldan dala konan erkekler kendilerinden ve erkekliklerinden emin olan, kendilerine güvenen erkeklerdir. Hergün başka bir kadınla gezen erkek diğer erkekler tarafından gıpta ile izlenir. Çünkü çekicidirler, kadınlara karşı nasıl davranılacağını bilirler, zeki ve etkileyicidirler v.s. Örnekleri çoğaltabilirsiniz.

Bu saydıklarım çapkın erkekler konusundaki genel kanı, en azından ben böyle olduğunu düşünüyorum.

Bu genel kanı ve benim düşüncem yanlışmış meğer. Durum tam tersine imiş. Çapkın ve daldan dala konan, eşlerine ihanet eden erkekler kıt akıllı ve aptal erkeklermiş meğer.

Bu tez Londra'lı evrim bilimcisi Dr. Staoshi Kazanawa tarafından ileri sürülüyor. Kazanawa'ya göre günümüz insanları tek eşlidir; Ama bu tek eşlilik her zaman yoktu, insanlık tarihinin başlarında insanlar poligam olarak yaşıyorlardı. Bir erkek birçok kadınla beraber yaşıyordu. Kadınlarını evde bırakıp kendisi ava çıkıyor ve av peşinde koşarken karşısına çıkan başka kadınları da avlayıp omuzuna atarak getirip eve kapatıyordu.

Ve Kazanawa diyor ki, evrim neticesinde insanlar geliştiler ve tek eşli olarak yaşamaya başladılar.

Özet: bu sürece rağmen evrimden habersiz bazı taş devri erkekleri var ve halen av peşinde koşuyorlar.
Benim düşünceme göre av revirleri değişmiş olsa bile, av sahası olan dağların, ormanların ve bozkırların yerini şehirler, barlar ve diskolar almış olsa bile av tekniklerinde fazla bir değişiklik yok; Tek fark av silahlarının değişmiş olması; Taş devri tokmağının yerini para cüzdanları almış. Birde şu fark var, av omuzda eve taşınmıyor artık, bu iş gösterişli araba ve yatlarla oluyor günümüzde.

Yasak bölgelerde avlananların dikkatine:
(Not bu uyarı hem erkek avcılara hem de dişi avcılaradır.)
Yasak bölgede avlanırken 'Yargıtay' adlı bekçiye dikkat edin. Yasak bölgede yakaladığı avcılara ceza kesiyormuş.

Not: Kazanawa tezini ABD'de sürdürdüğü bir araştırmaya dayandırıyor ve araştırmadan elde ettiği neticeye göre zekası yüksek erkeklerin hem eşlerine sadık kaldıklarını hem de kiliselerin din konusundaki söylediklerine şüphe ile yaklaştıklarını belirtiyor. Aynı araştırma kadınlarda zeka ile sadakat arasında herhangi bir bağlantı ortaya çıkarmamış.

Saygılarımla