Mesajı Okuyun
Old 26-05-2006, 16:25   #10
merayesen

Karar Kadinlarimizin güclü ve bilincli olmasi toplumumuzu ilerletecektir.

Ben sayin M.Dikiciye katilmiyorum.
Bence de cok yerinde bir karar. Evlilik serbest irade ile yapiliyor, ancak nedense isi birakma fedakarligi kadinlara düsüyor. Bu durumun ancak kadinin anne olma dogal özelliklerinden oldugunu yadsimiyorum fakat hayat sartlarinin bu kadar zor oldugu bu modern cagda bunun da bir bedeli olmasi gerektigini düsünüyorum.
Her ne nedenle olursa olsun evlilikte yollar ayrildiginda erkegin is ve sosyal yasantisinda bir degisiklik olmazken, kadin ,özellikle isini birakmis bir kadin is yasantisina en basindan baslamak zorunda kaliyor. Örnegin cocuklarini büyütmüstür, tamam ne güzel ama bu yalnizca kadinin degil her iki tarafin cocugudur.O zaman bedeli her iki taraf ödemelidir.
Ne yazik ki özellikle Türkiye mizde bir cok kadinimiz evlenince calistigi isinden cikariliyor. Evinde otursun, kocasinin dizinin dibinde ve cocuklarini büyütsün diye. Bu kadinlarimiza dogal bir durummus gibi kabul ettiriliyor.Benim basima cok geldi. Bankada calisan ve özel bir saglik kurulusunda sigortali calisan müvekkillerim evlenirken isten cikmislar daha sonra evlilikleri yolunda gitmeyince ne yazikki ayni is ortamini bir daha bulamamislardir.
Bizim toplulumuzda da bu kani degismeli.Bu konudaki ictihatlar yerlesirse kadina "evleniyorsun isten cik" demek bu kadar kolay olmayacaktir düsüncesindeyim.