Mesajı Okuyun
Old 23-03-2008, 16:33   #6
caner87

Cmk dan gelen bir dosya vardı. Çocuk hırsızlık yapmış, babası günlerce büroya geldi gitti, trilyonluk bir arsası olduğunu ,rahmetli annesinden kaldığını ama kardeşleri ile sorun yaşadığı için satmak istediğini söyledi durdu. Hatta evrakları bile vardı ama pek itimat etmemiştim. Fotokopi yapılmış altına numaradan mühür ,imza çakılmış değişik evraklardı.
Neyse geldi gitti
Bu arada da çocuğunu çıkarmam için gerekirse özel vekalet vereceğini, senelerce yurt dışında yaşadığını söyledi, durdu.
Tabi bu arada çocuğu evden kaçmış da, çöp toluyormuş da ondan hırsızlığa yeltenmiş de, ailesinde bunların çok yadırganacağını ,utandığını , ağladığını söyledi durdu.
tabiki bunları yaklaşık 15 gün devam ettirdi.
Yani saf biri de olsanız, feleğin çemberinden de geçseniz adama inanırdınız.
Çünkü muhteşem bir hitap yeteneği var, inanılmaz hikayeler anlatıyor. Hikayeler birbiri le oldukça bağlantılı ve tasvir ederek anlatıyor yani yaşanmışlığı konusunda aklınıza soru işareti takılmıyor.
ama tabi ki yemezler
merakla bekliyordum bu işin sonu nereye varacak diye, herhalde iyi savunma yapmam için bu kadar çırpınıyor diye düşünüyordum.
sonra dedi ki bir gün, artık muhabbet koyu içini dşını dökmüş, sermiş- bu arada babamla çalışıyorum ondan rahatım yani beni yalnız yakalaması imkansız - ağzından baklayı çıkarıverdi..
vay efendim şu kadar bir borç verecekmişim de postanede sorun varmış da bankada gecikmiş de yurt dışında bilmem kaç bin euro hesabına yatacakmış da onun bilmem kaç bin eurosunu bana elden verecekmiş de, bir yere kadar gidip kalması vs gerekiyormuş da bilmem kaç bin borç verebilir miymiş de nasılsa trilyonluk davası varmış onun yüzde yirmisi benimmiş de isterse sözleşme yapacakmışım da senet verse de olurmuş da,
dedim amca ahh ahhh sorma ben de senden isteyecektim, bir git...