Mesajı Okuyun
Old 24-06-2010, 14:29   #1
deniz acar

Varsayılan Anlaşmalı Dava Açtım Nafaka ve Tazminat Talebinde Blunabilirmiyim?

şiddetli geçimsizlik yüzünden anlaşmalı boşanma davası açtım.karşı taraf benden sonra benim ziynet eşyalarımı ve bir miktar nakit alıp Kaçtığımı iddia ederek bana boşanma davası açmış. beni savcılıga vermiş savcılık kovuşturmaya gerek duymamış. ayrılık nedenimiz olarak benim kaçmamı öne sürmüş. fakat benim elime evine dön diye herhangi bir ihtarname gelmedi. benim davayı acma nedenim siddetli gecimsizlik ama karşı taraf şiddetli geçimsizliğimizin olmadığını ve evi terk edip/kaçmamdan dolayı güvenin sarsılması nedeniyle davasını açmış bulunmakta. ben anlaşmalı boşanma davası açtım fakat karşı tarafın iftira atması benim bir miktar parayla kaçtığımı söyleyip böyle iddiaya karşı ben nafaka ve tazminat talebinde bulunabilirmiyim. anlaşmalı dava açarken herhangi bi tazminat yada nafaka talep etmemiştim.şuan böyle bi talepte bulunabilir miyim..? ya da böyle bir talepte bulunmam için yeniden bir dava mı açmam gerek..? şu an mahkeme şahitlerimizin yazılmasını istiyor. bu süreçte barodan avukat talep edebilirmiyim..? Teşekkürler...