Mesajı Okuyun
Old 17-05-2012, 07:12   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
ben eşimle 3 yıl önce evlendim . evlenmeden önce eşimin kişisel borçları varmış (evlilikle ve benle alakası olmayan borçlar). düğünümüz olduktan bir müddet sonra eşim bu borçlarını ödemek için altınları bozdurdu. bendende " düğünde takılan altınlar üzerindeki haklarımdan vazgeçiyorum " diye imzalı bir kağıt aldı. benim ailemin taktığı altınları bana iade etti lakin diğerleri ortada yok. benim sorum şu; bu kağıdın bir geçerliliği var mı (noterde falan yapılmadı kendi aramızda yazıp imzaladım) ? eşimin akrabaları vs tarafından takılan altınlar için dava açsam geri alabilirmiyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Sayın konuk,
Hukuki uygulamada ziynet eşyaları kadının kişisel malı sayılmaktadır. Yazdıklarınıza göre ziynetlerin bir kısmını eşinize bağışladığınız anlaşılmaktadır. İmzaladığınız o yazı sizi bağlar. Takıların iadesi için bir dava açmanız ve eşinizin o yazıyı delil olarak göstermesi durumunda davanızın reddedileceği kanısındayım.
Sonradan "keşke..." dememek için her tür hukuki işlemlerinizde önce bir avukata danışmanızı öneririm.