Mesajı Okuyun
Old 07-05-2002, 10:42   #35
aristo

Varsayılan Sayın Adil Giray Çelik,

Alıntı:
Bu tür yaklaşımlarda bir değerli katılımcının belirttiği gibi kimlik bildirmeyenlere karşı olmak bende takıntı oldu. Ama yanıt veren kişiye bir hukukçu olarak böylesi bir oranlamaya nasıl vardığını, saygınlığı hangi bilimsel veriler ile toplumsal sübjektif ve objektif verilerle değerlendiğini soramaz, sorsanızda yanıt alamazsınız.

1-Kimlik bildirmeyenlere karşı olan takıntınızı anlayamadım.Bu sitenin kuralları çerçevesinde bu foruma katılıyorum.Kimlik bildirmemiş olan katılımcılardan neden rahatsız oluyorsunuz?ben size cevap verirken isminizin uygun olup olmadığını tartışmıyorum düşüncelerinizi paylaşarak cevap vermeye çalışıyorum Sadece gerçek kimliklerle girilmesi ve tartışılması gerekli bir Hukuk Sitesi düşünüyorsanız kimlik tespiti de yapmak suretiyle öyle bir siteyi siz de açın seve seve katılırız.

2-Böyle bir oranlamaya nasıl vardığım konusuna gelince;öncelikle bu forumda bulunan "avukatlık mesleğinin saygınlığı azalıyormu?"
bölümünü okumanızı tavsiye ediyorum.cüppeye gelene kadar nelerin yitirildiği konusuna bir nebze açıklama getiriliyor.yukarıda yapmış olduğum oranlamanın tabi ki bilimsel bir değeri yoktur.Ben bir avukatım bu mesleğin içinde gözlemlerim ve yaşadıklarım ve öğrendiklerimle karşılaştırmam sonucu bu kanıya vardım ve varmış olduğum olumsuz sonuçları kısaca vurgulamak için basit bir oranlama yaptım yani sizin deyişinizle toplumsal,subjektif ve objektif baktım bu benim görüşüm beğenmeyebilirsiniz ama ben de sizin alıntı yaptığınız şiir de ki avukatlık ruhunun günümüz ülkemizde ne kadar gerçekçi olup olmadığını iyi biliyorum.Ülkemizde Hukuk uygulayıcıları hakkında bu güne kadar ne yazıkki kapsamlı bilimsel anketler yapılmamış ama "avukatlık mesleğinin saygınlığı azalıyormu"bölümüne aktarmış olduğum "ürperten anket"sonuçlarını bir okuyun ve bir de yargıtay önünde kitabını yakan hukuk profesörünün haberini okuyun ne anlatmak istediğim belki anlaşılır

3-"Sorsanız da yanıt alamazsınız" "Değerlendirmesi ve görüşleri sanaldır"
ifadesini kullanarak takma isimle katılan forumdaşlara alaycı ve küçümseyici bir yaklaşımınız olduğunu mu anlamalıyız?

saygılar sunarım.