Mesajı Okuyun
Old 19-05-2008, 14:15   #8
Av. Can DOĞANEL

TÜRKİYE İÇTİHAT DAĞITIM PROJESİ
TİDAP kapsamında Baro Başkanlıkları aracılığı ile program CD dağıtımına başlanmıştır.
CD teslim almak için öncelikle http://www.sydf.av.tr/giris.aspx adresinde YENİ ÜYE girişi yaparak sizlere sorulan sorulara tam ve eksiksiz olarak cevap vermeniz gerekmektedir. Bu bilgiler TBB e-BARO projelerinden yararlanabilmeniz ve SYDF yardım başvurularının çevrimiçi ortamda yapılmasını temin edebilmek için zorunlu bulunmaktadır.

Alıntı:

Üyeler

Madde 16- Fon kapsamında sağlanan sosyal yardımlardan avukatlar yararlandırılır.

Ancak, aşağıda belirtilenler de Yönetim Kurulu kararıyla söz konusu sosyal yardımlardan tamamen veya kısmen yararlandırılabilir.
...

Alıntı:

Yardımlardan yararlanma yöntemi

Madde 18- Sosyal yardımların hangilerinin ve ne nispette olacağı, ödemelerinin ne şekilde yapılacağı, Sağlık Yardımlarının sınır ve yüzdeleri, Geçici İş Göremezlik Yardımının günlük tutarı ile azamî ödeme tutarı, Yürütme Kurulunca hazırlanacak ve Yönetim Kurulunca onaylanacak Sosyal Yardım ve Dayanışma Yönergesinde düzenlenir.

Fon kapsamındaki sosyal yardımlardan faydalanmak isteğe bağlıdır. Bu yardımlardan, Fon Müdürlüğü tarafından istenen bilgi ve belgeleri ulaştırmak ve yükümlülükleri yerine getirmek suretiyle yararlanılabilir.

Üyeler, harcama belgelerini ödeme tarihinden itibaren bir yıl içinde ilgili fon birimine eksiksiz ibraz etmek zorundadırlar. Yararlanma hakkı, ödeme tarihinden itibaren bir yıl sonra sona erer.

Sn. Aladağ ile aynı görüşteyim. Avukat olmanın doğal sonucu olarak fon üyesiyiz. Gerektiğinde belgeleri doldurup sağlık yarıdımı vs. talep etmemiz halinde ayrıca bir üyelik sorgulaması yapılmayacaktır.