Mesajı Okuyun
Old 13-06-2012, 15:43   #80
av.kadirpolat

Alıntı:
Yazan Mozkul
Dilekçenizin buraya aktardığınız kısmında herhangi bir sorun yok.
Sayın Güntay'ın belirttiği gibi hizmet tespiti ile işçi alacaklarının aynı davada görülmesine ilişkin belirsizlik var. YHGK nun iki davanın birlikte görülmesine ilişkin kararlarına rağmen benim açtığım davayı yerel mahkeme yargıtayın bir başka kararına istinaden ayırdı.

Ayrı ayrı açmanız bu bağlamda daha sağlıklı olabilir .Ama neticede alacak davası hizmet tesbiti davasının sonucunu bekleyecektir.

Ayrıca Sayın Polat ın mesajındaki değerlendirmeler sehven yapılmış olmalı. Çünkü konu kısmında o kadar ayrıntıya girilmez.Sizin dilekçenizdeki konu kısmı gayet başarılı ancak sayın Polat'ın burada bahsetmek istediği yer sanırım netice-i talep kısmı. Talep kısmında ayrıntılı ve kalem kalem istemlerinizi açıklamanız gerekmektedir.

Ben olsam konu kısmına: İki davayı birlikte açıyorsam (İşçi Alacağı ve Hizmet Tespiti )yazardım sadece.

Nİtekim Uyap üzerinden konu kısmı kaydedilirken de bu şekilde kayıt yapılıyor.

Konu kısmının değil ama dilekçenin içerik ve talep kısmının konuda belirtilen olayla ilgili ayrıntıları içermesi daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

Sayın meslektaşım

Sehven yapılmış bir durum yok.

"KONU" kısmı ile "DAVA" ifadelerinin aynı anlama geldiğini düşünmüyorum. Eğer öyle olsa idi sayın Selin Aksu'nun KONU olarak sadece Hizmet Tespiti ve Alacak yazması yeterli olurdu, kanımca. Zira, hizmet tespitine ilişkin olarak bu denli detaylı talebin yer alması, beni, istem ve sonuç kısmının da o şekilde olduğu kanaati uyandırdı.
Ayrıca DAVA NEVİ kısmına KISMİ DAVA olarak belirleme yapmak da çok doğru bir ifade değil.

Ayrıntılı talepin NETİCE-İ TALEP kısmında yer alması da elbette gereken bir durumdur.

Neyse, herkesin bir dilekçe yazım şekli var. Ben bugüne kadar yazdığım hizmet tespiti ve işçi alacakları davasına yönelik dava dilekçelerimde sorun yaşamadım.

Bundan dolayı gönül rahatlığı ile soruya cevap verdim.