Mesajı Okuyun
Old 01-11-2006, 17:03   #52
Vedi Yücetaş

sevgili piam 75 amacım sizinle polemiğe falan girmek değil ama verdiğin örnek baz tutulamaz.. benim anlatmak istediğimi anlamıyorsun.. bütün sorun össyi kazanarak üniversite okumak mı senin söylemek istediğin bu.. össde başarılı olamayanlar üniversite okumasın eşitliğe aykırıdır... o zaman ben sana şöyle bir soru yöneltim.. tersten düşünecek olursak öss gibi saçma bir sınav yüzünden öğrenciler eğitim hakkından oluyorlar üniversiteye yerleşemiyorlar ama gidiyor özel üniversitede okuyor ve 4 yılda en az 60 bin dolar para döküyor neredeyse bir servet gidiyor ama sen aynı bölümü bu 60 bin doların çok çok altında parayla okuyorsun eee senin mantığınla hareket edecek olursak burdada eşitsizlik olmuyor mu??? OLUYOR.. Ama böyle düşünmek yanlış öncelikle lise ile üniversiteyi ayırmak lazım lisede pek başarılı olamayan öğrenciler üniversitede başarılı olabiliyor...birde baba parasıyla okumak çok ayıp birşey mi??? öncedende söyledim babam sadece okul harcımı ve benim masrafımı karşılıyor parayla ders geçirtmiyor parayla diploma almıyor bizlerde sizler gibi oturup vizelere finallere sabahlara kadar hazırlanıyoruz.. Ayrıca Hukuk fakültesinden mezun olanları avukatlık sınavına tabi tutmalarını özel üniversitelerin varlığına bağlamayınız mutlaka bir günah keçisi bulmak istiyorsanız bir hukukçu gibi düşünün o zaman bu sorunların kaynağına ulaşırsınız.... Bu konuları sabaha kadar tartışsak bir sonuç çıkmaz boşu boşuna tartışıyoruz önümüzde avukatlık sınavı var ve zaten başarılıysan sorun yok sınavı geçersin ve mesleğine kavuşursun...