Mesajı Okuyun
Old 12-10-2010, 11:02   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk yıldız
annem babam 3 yıldır ayrılar babam çok sorumsuz ,içgi, banka borçları,aşırı kıskanç ve baskıcı daha fazla dayanamadık annem abim kız kardeşimle ev tuttuk nafaka alıyoruz abim ve ben çalışıyoruz bundan bir yıl önce babama annem bir şans daha verdi ama babam aynı şeyleri yaptı sürekli polise şikayet ettik bir olayda ise gene babam içkiliydikavga çıkartmaya yer arıyordu benim ve abime hakaretler dövmeye kalkışması sonucu bende şikayetçi oldum ama perşembe günü oşikayetin mahkemesi var şimdi biz babamdan ayrıyız şu anda bile iki kere işyerime gelib çalışanların yanında bana bağırıp üstüme yürüdü utanıyrum mahcup oluyorum hakim bana şikayetçimisin deyince ben ne diyeyim neolur nasıl bir ceza verilir nede olsa babam yüzyüze geliyoz boşanma davaları devam ediyo -

Sadece "hakaret" suçu ile yargılanıyorsa cezası 3 aydan 2 yıla kadardır. Şikayete bağlı bir suç olduğundan, duruşmada(Veya öncesinden verilecek bir dilekçe ile) şikayetten vazgeçilirse dava düşecektir.

Her türlü hukuki sorununuz için bir avukattan profesyonel destek almayı ihmal etmeyiniz.