Mesajı Okuyun
Old 01-10-2010, 09:16   #20
SINIRSIZ

Alıntı:
Yazan avturgayk
Siz diyelim ıslah dilekçesinde %30 takdiri indirim hakkını kullandınız , hakim demez mi benim takdir hakkımı siz mi belirliyosunzu ben %50 veriyorum ya da %20 diyeceğim ki yüz de yüz hakim bu şekilde bir düşünceye sahip olacaktır.........................
kaldı ki artık adana da ki mahkemeler ek davaların suistimal ile haksız vekalet ücreti temin edilmesi amacı ile açıldığına kanaat getirdi ve ek davalarda davacı için vekalet ücreti de takdir etmiyor. saygılarımla avturgay

sayın avturgay bu konuyu açarken takdiri indirim ve vekalet ücreti ilişkisi açısından, bende aynen sizin söylediklerinizi düşünüyor ve iddia ediyordum.. hala da aynı düşüncedeyim ve aksi düşünceyi,mantığı ve uygulamayı hafsılam almıyor bir türlü. fakat adanada, mahkemelerin, ek davaların haksız vekalet ücreti temin edilmesi amacıyla açıldığına kanaat getirerek vek. ücreti hükmetmemesine daha da fazla şaşırdım. nasıl bir hukuki gerekçe ile vekalet ücretine hükmetmiyor mahkemeler ? adanadaki tüm iş mahkemelerinde mi durumböyle ? yoksa bu konuda da bir yargıtay kararı var mı ? yani bu genel bir yeni uygulama mı ?