Mesajı Okuyun
Old 23-08-2007, 11:27   #4
Av.Nur

Evet, doğrusu düşünmüşümdür, neden insanlar avukatları taraf gibi görürler. Dava yahut hukuksal sorun kendi aralarında ve avukat sadece hukuksal yönü ile ilgili. Fakat avukatı da dava ortağı yahut hasım kabul eden çok.

Ben de meslek hayatım süresince bazı tehditler aldım, sadece bir defasında sağ elim incindi-incitildi ve bir süre zorlandım. Ne kadar ucuz atlatmışım!

Bir müvekkilin alacağı için hacze gitmem gereken şirketten telefon geldi ve değer tesbiti için gidilecek bina ile ilgili olarak burası büyüktür çıkamazsın denildi. Gittim, gerekli işlemi yapıp çıktık. Bunu neden kendisinin değil de vekilinin bildirdiğini kendisinin de söyleyebileceğini gerçekten büyük ve güzel bir bina olduğunu şirket sahibine söyledim. Daha sonraki işlemlerimizde ise başka bir vekil ile çalışmaya başladığını gördüm.

Bir başka olayda ise bir tankere gitmem ve haciz işlemi yapılması gerekiyordu. Yine telefonla, yüksek olduğu düşebileceğim bildirilmişti. Bunu kimin yaptığını gerçekten anlamadım ve sormadım, kimseye de işlem sırasında bundan bahsetmedim. Doğrusu herkese tavsiye ederim, bir tankerden denizi seyretmek harika. Ayrıca çıkış ve inişte yardımcı olan meslektaşa teşekkürler her zaman borcumdur.

Bir diğerinde ise, iş bir boşanma davası idi ve müvekkilimin eşi adliyede karşıma geçerek, şayet boşanma gerçekleşir ise beni vuracağını söylemişti. Ben de ona davanın kendi aralarında olduğunu, bitecek veya devam edecek evliliğin de kendilerininki olduğunu, benim sadece bu dosyada görevli bir avukat olarak işlerimi yaptığımı ifade ettim. Boşandılar ve sanırım bu fikrinden vazgeçti!

Devam sayın meslektaşlarım, avukat tarafların dava ortağı, dava arkadaşı, hasmı vb. değil, avukattır.