Mesajı Okuyun
Old 09-12-2008, 17:45   #68
Av.Cemal Atilla Üzel

Uykusuz geceler,sigara ve nescafe kokan oda ve okunmayı bekleyen yüzlerce sayfa...Sizce böyle bir yolu insan sırf annesi babası istedi diye seçer mi? Ben kendi adıma konuşayım;lise son sınıfta siyaset bilmine başlayan ilgimden dolayı bu alanda ve lisans bağlamında kendimi geliştirebileceğim 2 bölüm vardı siyasal bilimler ve hukuk...Siyasal bilimlere gitseydim evet amaç olarak iyi bir eğitim alacaktım ama işsizlik ordusunun bir neferi olmam olasıydı,lakin işin mutfak kısmı olan hukuk bölümünü okuyarak kanunların sistamatiği yapılış usulleri ve kısaca kanun koyucunun iradesini net bir şekilde anlmak ve en azından ilerde ev geçindirebilecek bir sosyal statünün sahibi olacaktım.Tabi ben bu düşüncelerime biraz geç ulaştım ailem eğitimci olmasına rağmen ne yazık ki mum dibine ışık vermiyor serzenişli bir süreç oldu ama genç meslektaş adaylarımıza yol gösterme bağlamında kararlarınızı kendiniz veriniz çünkü sizlerde bu toplumun ferdi ve bireylerisiniz ezik olmayınız da ezmeyiniz de.Ve koyduğunuz hedeflerden vazgeçmeyiniz.Sonuç olarak dünyaya bir daha gelsem yine hukukçu olurum.(bu lafı söyleyebilmek önemli kanımca)