Mesajı Okuyun
Old 06-09-2007, 19:56   #15
Av.Dilara Özbey

Sn. Meslektaşım,
Benim elimdeki işte mesajlar zaten kayıtlı olarak müvekkilimin telefonunda var. Biz mahkemede delil olarak bu mesajları gösterdik. Mahkeme hakimi mesajları kendisi telefondan okumayı, zannediyorum mesajın sonradan müvekkil tarafından yazılmış olması ihtimali ile teknik bilgi gerektirdiği kanaatiyle kabul etmedi. Karşı taraf mesajları reddetmişti. Bu nedenle bilirkişi incelemesi yerine gsm operatöründen sorulmasını uygun gördü. Mesajların sistemde kayıtlı kalması telefondans silinmemesinden kaynaklanıyor olabilir. Ancak telefonda hem gelen hem de gönderilen kutusu var. Dolayısıyla silinene kadar gönderen şahsın da mesajı telefonundan silmesi anına kadar mesaj hiç olmazsa bu nedenle sistemde kayıtlı kalabilir diye düşünüyorum. Ancak her iki telefı-ondan da silinmişse durum nasıl, emin değilim. Turkcell yetkilisinin açıklamasına gelince , haricen sorulara aksi şekilde cevap beklenemez zaten. Yoksa bunun önünü alamazlar. Kaldı ki sanıyorum operatörün kayıt altında tutmak için bir şey yapmasına gerek yok. Biz mesajları telefonda korumak için özellikle kaydetmiyoruz ancak biz silinceye kadar kalıyor değil mi? . Konuya böyle bakmak lazım bence