Mesajı Okuyun
Old 09-07-2010, 15:51   #7
burakhukuk_06

Sayın adaşım görüşlerinin büyük kısmına katılıyorum.yeni tercih eden bir öğrenci malumunuz ÖSYM olsun üniversitenin sitesi olsun yıllık ücretten başka birşey öğrenemiyor.bilinçli gelen öğrencinin büyük ihtimalle üniversiteden bir çevresi vardır,ordan bilerek gelir.
Bu yaz okulunda Medeni Hukuk ve Hukuka Giriş dersleri açıldı ve ben ikisini de geçmiştim.Benim almak istediğim ders Anayasa'ydı ve çoğunluğun kaldığı bir dersti.Heyetin kararı mı demeli,üniversitenin mantık almayan '2 ders alabilme' sistemi mi demeli yoksa hocamızdan kaynaklanan bir durummu bilmiyorum, bu dersin açılmaması benim dönem uzatmamla sonuç buldu. Sınav konusunda da Tuncer hocamızın sınavlarına Gözler ve Teziç'in kitaplarını ezberleyerek yaptım.özellikle Teziç'in kitabında edebi birşey bulmak güç,bilgi sedece.İşte benim takıldığım yer de tam burası.Yanlışlık nerede ? Danışman hocalarımla bazı usüller de denedik belirtmiştim. Sıkıntı nerede ? sınavda yazdıklarım buharlaşıp uçmuyor ya )

Burada yaptığım eleştirilerden dolayı beni yadırgayanlar da olmuştur.Hakkı hakkaniyetle vermeyenden hakkıyka hak öğrenilemez demişti bir hakim büyüğüm...
Sayın Mehmet İstemi hocamızı bilirsiniz.O bir derste demişti ki : ' Derslerde,üniversitede,bizlerde bir haksızlık görürseniz bunu çekinmeden dile getirin.Hocalarınız olarak bununla mutlu oluruz.Çünkü biz size haksızlığa karşı adaletle savaşmayı ve hak ile yaşamayı öğretiyoruz' İşte bu ders hayatımdaki en önemli derslerden biri olacaktır belki de. Açık olmak gerekirse ben hocamın bu sözünden cesaretle burada Atılım üniversitesi'nin sistemini eleştirdim... Saygılarıma