Mesajı Okuyun
Old 29-03-2003, 08:34   #184
ege

Mutlu

Günaydınnnn)
Savaşsız barış dolu günler umarım uzakta değildir.
Barış dolu günleri yaşadığımızı tabiiki centilmen spor karşılaşmalarından anlıyoruz ,hele ki eğer birdee "fenerbahçeli "isenizzz:
Sevgili fenerbahçeliler;
benim bir suçum yok, yemin ediyorum hiç GALATASARAY fıkrası yok

İyi tatiller
(ben çalışıyorum ama olsun..)

----------------------------------------
Venedik'te gondolculuk yaparak geçimini saglamaya
çalisan Alberto, bir gün "O solo mio, o solo mio" diye keyifle sarkı söyleyip, kürek çekerken yanina iki tane bilim adamı gelir.

Adamlardan biri,
"Bay Alberto, sizin yalnız yasayan ve geçim sıkıntısı çeken birisi oldugunuzu tespit ettik. Eger kabul ederseniz bilimsel bir deney için on bin dolar karşılığında beyninizin yarisini almak istiyoruz" der.
Teklifi biraz düsünen Alberto paranın cazibesine dayanamayıp kabul eder.
Ertesi gün ameliyatla beynin yarısı alınır.
Iyilestikten sonra isine baslayan Alberto'yu bilim adamları izlemeye baslarlar. Adamin hareketlerinde hiçbir degisiklik yoktur. Fakat kürek çekerken söyledigi "O solo mio" sarkisini "O solo, O solo" diye söylemektedir.
Aradan birkaç hafta geçtik ten sonra, adamlar Alberto'nun yanina yeni bir teklif ile gelirler.
"Beyninin kalan kisminin yarısını da alalim, sana yirmi bin dolar verelim." Beynin yarısınınn aıinmasindan bir zarar görmedigini düsünen Alberto bunu da kabul eder. Kalan beynin yarısı da alınır ve Alberto ise baslar.
Yine hareketlerinde hiçbir degisiklik yoktur. Sadece söyledigi sarki "O so, O so" diye biraz daha kisaltmistir.
Bir zaman sonra ayni bilim adamlari beynin hepsini almak karsiliginda elli bin dolar teklif ederler.
Alberto bunu da kabul eder.Beynin hepsi alinir ve Alberto ise baslar.
Söyledigi sarkı Venedik sokaklarinda yankilanir;
"Fenerbahçem sen cok yasa ..canım feda olsun sana.."