Mesajı Okuyun
Old 13-06-2007, 16:37   #8
muratsadioğlu

Varsayılan Geçimsizlik:Boşanma nedenlerinin anası..

Gün ortasında bir haber:
Alıntı:
Yazan Basın
Ayrı partiden aday oldular, ayrıldılar!..
İZMİR’de, iki ayrı partiden milletvekili aday adayı olan, ancak partileri tarafından aday listelerine alınmayan X Parti üyesi Avukat N.A.E. ile Y Parti üyesi 7 yıllık eşi İnşaat Yüksek Mühendisi Ö.E.,5 dakika süren davada tek celsede boşandı
Dışarıdan bakınca,bir aile 3-5 günlük bir siyasal gelişme sonucu yıkılmış gibi görünüyor..Bu olay hakkında bir anket yapacak olsak neler denirdi:
1-Siyasal hırs gözlerini bürümüş,
2-Seçilebilmek için yuvasını yıktı,
3-İyi bir gelir uğruna yuvayı yıktı..
4-Aile içi siyasi kıkançlık;sen-ben kavgası,
5-Bu siyaset daha çok yuvayı yıkar..olasılıkları daha da arttırabiliriz.
Çok azımız,bunun dayanma gücünü taşıran son damla olduğunu düşünür..
İşte haberin devamı,konuşan herhalde eşlerden meslektaşımız olanı.Çünkü sözcükler belli ki özenle seçilmiş:
Alıntı:
E., geçimsizlikleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Eşler farklı siyasi partilerde olunca problem çıkıyor. Bizim de öyle oldu.Evliliğimizde tek problem siyasi görüş ayrılığı değildi. Bu sadece bardağı taşıran son damla oldu. Ben eşimin siyasi geleceği için kendi kariyer hedefimden vazgeçerdim, ancak buna değecek evlilik olması lazım. Milletvekili olabilmek için evliliğimi sona erdirecek biri değilim. Dava açmamın tek sebebi ayrı siyasi görüş değil. Aramızda şiddetli geçimsizlik ve kişilik uyuşmazlığı var. Yürümeyen bir evlilikti. Boşanmak istiyorum'' dedi

Görüldüğü gibi,boşanma davalarında gerçek nedeni bulmak,bazan bizim için de Yargıç için de çok zor..
İyi ki oldukça reel bir ölçüt getirilmiş:evlilik birliği her iki yan için dayanılmaz bir azap halini aldı mı?..Kesip atacaksın..Kanserli,gangren olmuş bir vucut parçası gibi.Yoksa bütün vücut -toplum- bundan zarar görür.
Bizce dayanılmaz geçimsizlik,boşanma nedenlerinin anası'dır.Ve her nedende ondan izler var..
Saygılarımla.