Mesajı Okuyun
Old 21-11-2006, 14:04   #62
Kemal Yıldırım

Arkadaşım öncelikle hoşgeldin..şunu söyleyeyim ki hiçbir sistem tam anlamıyla mükemmel değildir..Hele de yeni yeni yerleşmekte olan bi sistemse..Senin burada okulla ilgili bilgi alman yorumları dinlemen sende bi etki yapmasın..İyi veya kötü bi önyargı oluşturmasın lütfen..Kendin,kendine karar ver iyi ya da kötü olduğuna..Ha madem düşüncelerimizi açıklamamızı istemişsin şunu rahatlıkla söyleyebilirim:Eğer aktif sistem olmasaydı hemen hemen herkes vizelere yaklaşık bir ay kala çalışmaya başlayacaktı..Bir defa okuyacak ama yetmeyecekti..bu sefer ikinci okumasına zaman kalmayacaktı..ama aktif sistemde pdö sınavları yapıldığı için zaten birçok konuya çalışmış oluyorsunuz ve vize ye çalışırken ilk okumanız çoğu zaman yeterli oluyor..karşılaştığım bir olumsuzluktan da bahsedeyim:bazen herhangi bir dersin öğrenme hedefi kitabın sonlarına yakın ya da ikinci dönem konularından olabiliyor..Son olarak söylemek istediğim artık bu okuldasın, bu sistemle başladın bu sistemle devam edeceksin..İnsan öğrenmek istedikten sonra sistemin ne önemi var..İnsanların yaptığı yorumlar dediğim gibi seni önyargılara götürmesin..Ben hukuk fakültesine gitmeye tercih yaparken karar verdim...Eğer yapılan yorumları dikkatealsaydım şimdi okulu çoktan bırakmış olurdum(Hel hele 2. sınıfta tekrar ettiğimi göz önünde bulundurursan).Tekrar hoşgeldin, kolay gelsin...