Mesajı Okuyun
Old 19-06-2006, 13:22   #24
Av.Mete Türkay

Bence kesinlikle gerekliydi ve şahsım adına ben duruşmalarıma girmedim. Ayrıca sadece meslektaşlarımıza yapılan saldırıları kınama amaçlı değil avukatlar olmadan yargının yürüyemeceğini göstermek açısındanda bu önemli(bunu şu amaçla söylüyorum;bildiğiniz gibi son zamanlarda hem vatandaşların hem yargıda ki diğer görevli çalışanların hakim ve savcılarda dahil avukata bakış açısı çok olumlu değil) .Sorumluluk açısından her ne kadar kamuya ilişkin önemli bir görev üstlenmiş olsak da asıl sorumlu olduğumuz müvekkillerimize bu durumu açıklayarak destek vermek en doğrusudur.Kaldı ki adaletin gecikeceği konusundaki fikre katılmıyorum.Hepimizin bildiği gibi adaletin veya yargı sürecinin gecikmesinde avukatın faktörü en alt seviyededir ve avukatın bu geciktirmesinde de çoğu zaman müvekkili lehine bir durum söz konusudur.Bizim her anlamda bağımsız olduğumuz düşünülürse ortaya koyduğumuz tepkiyi devlet kurumlarının çalışanlarının yaptığı tepkilerle kıyaslamakta işin en yanlışıdır.Genel anlamda avukatlık mesleğinin önemini ortaya koyacak her türlü yasal tepkiye her baro ve meslektaşlarımız destek vermelidir.Saygılarımla