Mesajı Okuyun
Old 28-03-2013, 16:00   #6
Av.Selim Balku

Sayın meslektaşlarım belirttiğiniz gibi, ilgili kişilerle yüz yüze görüştüm, kendilerine durumu izah ettim. Ancak kendileri bana Sayın Hızır Hafiye ne dediyse onu söylediler...

Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Sayun Balku
Kaçak elektrik kullanımından bahsedebilmek için sayacınızdatüketim miktarının belirlenmesini engelleyecek şekildefiziki değişikliğin yapılması gerekmektedir. Eğersizin sayacınızda herhangi bir fiziki değişiklik tespit edilip tutanak tanzim edilmemişsesize karşılıksız yararlanmadan işlem yapılamayacağı için bence ortalamatüketiminiz tespit edilip ödenmemmiş aylar bu bedel üzerinden alınacaktır.
Eğersayacınızda yada tesisatınızda fiziki bir değişiklik tespit edilmişse ve siz budeğişikliğin sizden önce yapılmış olabileceği kanaatindeyseniz o zaman sizdenönceki ayların elektrik tüketim bedellerinin tespitini isteyerek işebaşlayabilirsiniz.

Henüz inceleme raporu gelmemiş, (ben daha önce varmışım kuruma)ancak kontrolü yapanlar taşeron firmalar olduğunu söylediler, işlerini doğru yapmadıklarını, misal olarak size uğradıklarına dair evrak bırakmaları gerektiğini, o an için iş yerinde kullanılan elektrikli ürünleri tespit etmesi gerektiğini söylediler. Ofise gelen bunları yapmamış, sadece "iihbar üzerine geldim, kontrol edeceğim demiş. Kontrol ettikten sonra sayacınız ters bağlanmış bu yüzden size elektrik faturası gelmiyor demiş."

Sayacın ters bağlanması, sayacın sahibi tarafından yapılan fiziki müdahale ise "yandık" yok eğer sayaç ilk bağlandığında kurum yetkililileri tarafından ters bağlanmışsa sorun yok.

Herkese tekrar teşekkürler...

Bu arada, terzi kendi söküğünü dikemez, atasözünün çok doğru olduğunu dünden bu yana daha iyi anladım...