Mesajı Okuyun
Old 27-03-2013, 13:25   #1
Av.Selim Balku

Varsayılan Avukatlık Bürosunun kaçak elektrik kullandığının düşünülmesi

Değerli meslektaşlarım bugün başımdan geçen bir sorundan bahsetmek istiyorum. Benim ihmalim tüm meselktaşların dikkatine sunma arzusunda olduğum için bu forumda paylaşıyorum...

Şuan kullandığım büroya, ben duruşmadayken, elektirik kurumu yetkilisi gelmiş, yetkili bir ihbar üzerine geldiğini söylemiş ve elektrik sayaçlarını kontrol etmiş ve birşey demeden gitmiş.

Büroya döndüğümde, konunun ne olduğunu merak ettim. Araştırdım ve öğrendim ki, büromda 3 yıldan bu yana elektirk bedeli ödemiyormuşum. Daha doğrusu son 3 yıldır bana sıfır bedelli elektrik ücretlendirmesi yapılmış.

3 yıldan bu yana farketmedin mi? Diye sormakta haklısınız. Evet 3 yıldır farketmedim, otomatik ödeme talimatıyla 2 evin ve büromun aylık ödemelerini yapıyorum, ay sonunda elektirk kurumlarına ödeme yapıldığını kontrol ediyordum ancak meğerse ödenenler de evlerin faturalarıymış...

Bugüne kadar da elektrik kesintisi olmadığından ben de aylık otomatik olarak ödeniyor düşüncesine sahiptim. Bu konuda muhasebeyi tutan çalışanımın hatası var ancak en önemlisi benim çok büyük ihmalim var...

Durumu öğrendiğim gibi noter yolu ile durumu izah eden bir ihbarname yazdım kuruma... (konu sayaç bozuk, benim bir günahım yok tarzı)

Ancak sanıyorum, kurum hakkımda yanlış sonuca varacak ve benim kaçak yolla enerji tekettiğimi düşünerek işlem yapacak...

Temel sorunum geçmiş elektrik borçları ve hatta cezalarını ödemek değil, gerek telefonda konuştuğum yetkilinin, gerek kurum personellerin yanlış anlamaları beni çok rahatsız ediyor. Bu husus ayyuka çıkmadan ne yapabilirim. Ne tavsiye edersiniz?

Saygılar...