Mesajı Okuyun
Old 19-07-2004, 17:25   #1
ragıp

Varsayılan Lütfen Yardım

müvekkilim aleyhinde, ihtiyati haciz kararı alınmış. Müekkilim de icra memuru arabasını hazcedeceği sırada arabaya binerek kaçmış. Bana gelerek borcunun olmadığını, senedin teminat senedi olduğunu ve bedelinin de ödendiğini beyan etti.
Alacaklı vekili avukat arkadaşı arayarak dosya numarasını istedim. borçlunun arabayı kaçırdığını ve bu nedenle kızgın olduğunu, dosya no sunu veremeyeceğini söyledi.

Adliyede yaptığım araştırmada, 13.7.2004 vadeli protesto olmuş senet ile ihtiyati haciz kararı talep edildiğini, ancak senette keşide yerinin olmaması nedeniyle red edildiğini öğrendim. Gerçekten senet fotokopisinde, borçlu adresi yazılı ancak şehir yazılı değildi.

İcra takibinin yapıldığı daireyi buldum, ihtiyati haciz red edilmesine rağmen, nasıl hacze gelindiğini sorduğumda bana ihtiyati haciz kararı gösterildi.

Alacaklı vekili, red kararından sonra, keşide yerini yazarak yeniden ihtiyati haciz talep etmiş ve başka d.iş no su ile ihtiyati haciz kararı almış.

1- Burada evrakta sahtecilik suçu oluşmuş mudur?
2- Şikayet edersem, avukat arkadaş ta yargılanır mı?

ne yapmam gerekir, avukatı şikayet etmek istemiyorum. Ama müvekkilimin menfaatlerini de korumak zorundayım