Mesajı Okuyun
Old 09-01-2012, 19:57   #420
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Çağlayan Adliyesindeki Baro odalarında avukatlara gösterilen ihtimam maalesef İstanbul Barosunun Merkez binasında gösterilmiyor. Geçen hafta konsolosluğa sunmak üzere faaliyet belgesi almak için Baromuza gittim. Önceden hazırladığım talep formunu evrak kayıttaki personele verdim, aldı "ilgili arkadaş şu an yok dışarda bekleyin ben size haber vereceğim dedi." Benden başka da işi olan avukat yoktu. Peki dedim, dışarı çıktım... 5 dakika kadar sonra bir başka personel salına salına gelip odaya girdi, beklenen arkadaş oydu. Bir 10 dakika daha bekledim ne soran oldu ne arayan. Faaliyet belgesi matbu olup, sadece boşluk bırakılan yere ad soyad ve adres yazılıp, Baro Başkanının kaşe imzası basılıyor. 3 dakikalık iş.

Tekrar içeri girdim, "benim başvurum vardı, haber verecektiniz" dedim. "İsminiz" dedi, söyledim. "Sen misin?" diye kaba bir şekilde sorunca da "evet benim" diye aynı tonda cevap vermek zorunda kaldım ama canım iyice sıkıldı. Yazı çoktan hazırlanmış ama majesteleri lütfedip seslenmiyor.. Aldım, yazımı çıktım.

Barolar, çalışanlarını derhal gözden geçirmeli, gerekiyorsa eğitmelidir. Eğitilemeyenleri değiştirmelidir.

Baromuz personeli bile Baro mensubu avukata saygı gösteremiyorsa kimseden avukata saygı beklemeyelim. Yazık!

Bu itibarla kalemlerde, orda burda avukatlara kaba davranılıyor demeden önce kendi içimize bakalım. Kendi evimizin önünü temizleyelim.

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Bence biz avukatların ayıbıdır. Sayın Kavili'nin neden bu işle ilgilenmez anlamakta zorluk çekiyorum.

Herşeyi Kavili'den beklemeyin!
Evinin önünün temiz olmasını isteyenler, süpürgeyi eline almalı. Hazır oraya gitmişken bir dilekçe yazmanız o kadar zor değildi.