Mesajı Okuyun
Old 11-05-2007, 09:09   #38
Av. Aylin Kaya

Avukatlık zor bir meslek..Önce başta kendi aileniz olmak üzere bir çok kişinin kafasındaki avukatlara dahil yalan yanlış tezlerle başınız derde giriyor..Stajımın bitmesine 1 ay kala büro hazırlıklarına başlamışken bir yakınım "bırak bu işi sen yapamazsın avukatlar yalancı üçkağıtçı olur "demişti de öyle bir sinirlenmiştim ki anlatamam..Sonra sanki hakim/savcı olmak istemişim de kazanamamışım gibi eşimiz dostumuz "keşke hakimlik sınavını kazansaydın bu zorlukları çekmezdin"demeye başladı..Herbirine " bakın ben fakülteye avukat olmak için girdim hakimlik sınavına ne hazırlandım ne de sınava girmek istedim"dedim,belli bir süre sonra kamu avukatlığının daha rahat olduğu yolunda telkinler gelmeye başladı..Ama en yakınlarım ve arkadaşlarım hep yanımdaydı ne istediğimi ne ile mutlu olduğumu bildikleri için büromu açalı 2 ay oldu hep destek oluyorlar..Ama inanın kimseye anlatamıyorum avukatlık yapmayı tercih etmem hakimlik sınavını kazanamamamızdan değil veya o sınavı kazanmış arkadaşlarımızdan daha az bilgili olduğumuzdan değil, ben avukatlık yapmayı seviyorum..Bu benim mesleki tercihim ve bu tercihimden pişman olmadım olmayacağım da...beni bağımsız yapacak ve geliştirecek olan serbest kendi büromda avukatlık...