Mesajı Okuyun
Old 20-02-2010, 18:56   #46
Av. Aylin Kaya

Varsayılan Tebrikler..

Sayın Av. Aysil öncelikle tebrik ederim, büronuz hayırlı olsun..Son dönemde kendi bürosunu açabilen meslektaşların sayısı öyle azaldı ki maalesef, cesaretiniz beni çok mutlu etti..Birkaç sene evvel, yeni büro açmış biri olarak bu foruma yazmıştım sıkıntılarımı..Şu anda size şunları söyleyebilirim:Hiçbir zaman pes etmeyin, herkese iş var, herkesin bir kısmeti var.Müvekkiller bir su damlası gibi, zamanla çoğalıyor.Bunu birbirine geçmiş halkalar olarak düşünün.Halkalara zaman geçtikçe yenileri ekleniyor.Ama bunun için sabır gerekiyor.Ben meslektaşlarıma katılıyorum.Büroda oturmayın adliyeye gitmek motivasyon açısından önemli. İşlere gelince, dava açmadan önce çok iyi araştırın kitaplardan ve yargıtay kararlarından ,daha önce bu şekilde açılmış olan dava dilekçelerini kalemden incelemenizi ve özellikle konuyla ilgili sıkıntılarınızda mutlaka türk hukuk sitesine yazmanızı tavsiye ederim.Hemen çok iyi avukat olacağınızı zannetmeyin, tecrübeniz zaman içince oluşacak bence. Ben hala yetki konusu gibi basit bir konuyu bile gözardı edip yetkisiz yerde dava açabiliyorum, tamamen dikkatsizliğim yüzünden. Ben 4 yıldır çok faydalandım türk hukuk sitesinden. 4 yıl önce ben de sizin gibiydim ama çok şükür şimdi korkmuyorum ve hala mesleğimi çok seviyorum.Size canı gönülden başarılar diliyorum.Yolunuz açık olsun..