Mesajı Okuyun
Old 16-01-2008, 01:41   #41
avukat152

Arkadaşlar ruhsatımı alalı iki hafta kadar oldu. Siigortalı olarak çalışma fikrini sevmedim, verilecek ücret ve bizden beklenen mesai miktarı taban tabana zıt.. Kendi işimi kurmayı çok istiyorum ama bir o kadar da korkuyorum.. Ailem büro açmam konusunda çok ısrarcı, beni maddi yönden de destekleyeceklerinden eminim. Ancak yazdıklarınızı okudugumda korkularımın yersiz olmadıgını anladım. Stajımı yogun bir büroda yaptım, iyi bir staj geçirdiğimi düşünüyorum. Fakat ögrendiklerimin büro açmak için yeterli olup olmadıgını bilmiyorum.. Ruhsatı alır almaz büro açan arkadaşlardan tavsiye bekliyorumm.
Ailemin bütün çevresinin bulundugu memleketimde büro açmayı düşünüyorum hemen. İş gelmemesinden de korkuyorum ama en çok korktugum iş geldikten sonra tecrubesizliğin verdiği güvensizliği yansıtmak.. Bunlar nasıl atlatılır bilmiyorum, ama sigortalı olarak bi yerde çalışsam da bana sunulan şartlardan anlıyorum ki müvekkillerle görüşme kısmını ancak kendi işimle öğrenebileceğim..
Özellikle stajı biter bitmez büro açan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.. Az çok çevrem olan bi yerde direkt olarak büro açmamı tavisye eder misiniz? Karşılaşabileceğim zorluklar neler ve ne kadar sürede geçebilir tahminen?

Özellikle, bizzat yaşadıgınız tecrubeleri duyup az çok kendi adıma da tahmin yürütüp karar vermek istiyorum.. Şimdiden teşekkürler