Mesajı Okuyun
Old 02-11-2009, 20:20   #10
Malik Eskişehirli

Sn. ÖZ.
Aracın ticari olduğu bilgisini yeni öğrendim.Sn. Hakim'e kesin delil olmadığı değil, içeriğinin ( zarar kalemlerinin ve tutarının )kesin olmadığı noktasında katılabilirim. Zaten, uygulamada böyledir ve aksi durum zaman ( satamaması )yönünden zararlananın aleyhinedir. Ben yazdığım dosyaların hiç birinde açıkladığım dışında bıakın uygulamayı ( aracın satılmış olması yönünden )itiraza dahi rastlamadım.Ayrıca, karşı tarafa tebliğiniz fuzuli bir işlem olmuş.Sonuçta, tespit yol gösterici olmak üzere nihai zararı makinacı ve sigortacı Bilirkişiler saptar.Ticaret Mahkemeleri ağırlıklı ve yoğun dava dosyalı biri olarak karar ve sorumluluk size ait olmak üzere durumun böyle olduğunu bilmenizi isterim.Sorumluluğa ve tereddüte ilişkin ise sizinde bildiğiniz gibi, şunu söylemek isterim; Hukukta her zaman iki kere iki dört etmiyor!Alkollü Tic.Arç. Sürücüsünün KTK ve Yargıtay uygulamalarını ilişkin zaman bulabilirsem bilgilendiririm.Aksi hal olur ise, zaman fakirliği nedeninden kusura bakmayın. İyi Dileklerimle.