Mesajı Okuyun
Old 23-01-2021, 08:05   #1
Konuk

Varsayılan Dolandirildiğimi Ispatlayabilir Miyim ?

16 yıllık evliliğimi 2019 nisanında eşimin borçları maaşıma ve işime yansımasın diye boşandık ama bir arada yaşamaya devam ettik. Bu süre içinde benim adıma yeni krediler çekti. Benim telefonumdaki mobil uygulamalardan kendisi benden habersiz başvuru yapıp beni borç batağına soktu. Bu arada annemin evini satıp bana para vermesi sonucu servis plakası alıp bunu üzerine almadan satan kişiye kiraladı. 1 ay önce de 400 bin nakit paraya tekrar aynı kişiye sattığını öğrendim. Adam plaka karşılığı bize çek vermişti çekin günü 25 ocaktı. Meğerse eşim parayı bir ay önce almış. Bursaya gitti.Borçlar benim adıma ama para onda. Hiçbir malı yok üzerine,sgk lı da çalışmıyor ama aylık geliri 15 bin ile 18 bin arasında değişiyor servisçilik yapıyor. Parayı benden kaçırdığını ispatlayabilir miyim ? Kredileri bana kurduğu baskıyla ve bazısını da habersiz çektiğini tanık göstererek ispatlayabilir miyim ? Böyle bir konuda dava açmam boşa uğraşmak mı olur ? Yoksa 16 senedir bu adamın aynı olduğuna herkes şahit tanıkların ifadeleri banka ses kayıtları benim için yeterli olur mu çünkü hep o benş konuştururdu sesi gelirdi yanımda ? Parayı yeğeninin adına hesaba yatırmış. Herşeyi onun adına yapıyor. Bu parada hakkım olduğunu ispatlayabilir miyim ?Kendisi uyuşturucu da kullanıyor.