Mesajı Okuyun
Old 31-08-2008, 15:04   #290
Gülümse

Varsayılan Biraz da gülelim...

Sigarayı bırakmaya karar verdiğim dönemde neredeyse tümü doktor olan aile fertleri olaya el koyup, kararımı daha uygun zamana ertelememi tavsiye etmişlerdi...

Baktım bizimkilerden fayda yok bende özel hastanenin küçük şubelerinden birine başvurdum...

Samimiyetsiz gülüşle işini yapan, mat zerafetli sekreter, sigarayı bırakmak için başvurduğumu öğrenince birden sevindi. Üstelik bu sevinçi diğer çalışanlara da bulaştı. Hepsi beni tebrik edip, yüreklendirici şeyler söylemeyi ihmal etmediler... Randevumu aldılıp çıkıncaya kadar bu samimi tavırlarını sürdürdüler...

Randevu günüm geldiğinde, halen sigarayı bırakma konusunda tam kararını verememiş bir şekilde ayağımı sürüye sürüye kliniğe gittim... Orada ki kızların tavırları her zamanki gibi sahte mat gülüşleri beni karşıladılar... Randevu kağıdımı uzatınca tekrar heyecanlanıp "Siz sigarayı bırakmaya geldiniz" ... Ardından canlı ve neşeli bir samimiyetle beni oturtup doktorumun yolda olduğunu bildirdiler...

Bir hafta sonra sigarayı bir hafta boyunca sigara içmeyen her insanda olduğu gib,i tepemde görünmeyen sinir yayıyla kliniğe girip, yerime oturdum... Ben bir kaç dakika erken gelmiştim, doktorumda zaten daha gelmemişti... Bankın arkasında görevli olan kızlar; ortalığın sakinliği ve mesai sonuna yaklaşan saat yüzünden, sakin ve yorgun olmanın tüm özelliklerini taşıyorlardı.

Gözüm saatte doktorumu beklerken birden kapı açıldı bir anda kızların yine yüzlerinde güller açtı... Baktım içeri giren bizim doktor... Doktorum benden özür dileyip hemen benimle ilgileneceğini söyledi ve içeri geçti...

O zaman durumu anladım... Daha sonra öğrendiklerim de tüm detayları tamamlamış oldu... Sigarayı bırakma konusunda bana önderlik yapan doktorum (Ki bu konuda ciddi bir araştırması vardı) sadece benim için kliniğe geliyordu. Orada görevli kızlar için benim gelişim; 1.90 boyunda beyaz tenli, kumral bukleleri olan havalı saçlı yeşil gözlü yakışılı doktorunda gelmesi demek oluyordu.

Kızların içeri girdiğimde yarattığı sevinç dalgasının nedeni, sigara bırakmamda değil, o yakışılı doktoraydı... Tabi zavallı kızlar benden sonra hemen çıkmak zorunda kalan doktorun evli olduğunu biliyorlardı ve en acısı sekiz ay süreceklerini zannettikleri sigara bırakma terapisi bende bir ayda bitivermişti...