Mesajı Okuyun
Old 06-02-2007, 21:44   #16
tiyerianri

sayın müdürüm(icra22) konu biraz sapmış olacak ama şunları söylemek zorundayım.Zaten icra dairelerinde işleri hızlandıran ve pratikleştiren memurların iş yükünü omuzlayan avukatlardır.Düşünün ki 100 tane icra doyasıyla gidiyorum bunları tek tek esas defterine kaydediyorum, numarasını kaşesini vuruyorum,zatenönceden sıralı tebligat listelerini ve isim listeleri hazırlıyorum.Hasılı, iki dirhem bir çekirdek dosyaları müdürün emrine sunuyorum,bunun karşılığında da hazırlamış olduğum masraf pusulasını imzalatmak istiyorum ve aldığım cevap hukuka aykırı bir şekilde hayır oluyor.şimdi siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız.istediğim gayri hukuki bir şey değil bilakis kanuni.ama müdürü tanıyorsanız veya o icra dairesiyle sık sık çalışıyorsanız siz söylemeden imza atılıyor istediğiniz belgeye...anlayışsa anlayış tahamülse tahamül...şunu da unutmamak gerekir ki avukatlar hiçbir zaman iş yükünü bahane etmiyor ama icra daireleri hep aynı şikayette bulunuyor:iş yükümüz çok.sorun çok derin siz de biliyorsunuz!