Mesajı Okuyun
Old 15-09-2011, 17:19   #108
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bugün ziyaretime gelen 2 meslektaşımdan aldığım bilgilere göre, "su sebilleri" sadece avukatlara değil, adliye çalışanlarına da yasakmış. 5 litrelik suyu dışardan getirmeye çalışan memurlar da kapıda engelleniyorlarmış.

Ayrı bir rezalet ise, fotokopi konusunda... Baro odaları dışında da fotokopi odaları ihale edilmiş. Bir fotokopinin bedeli 50 Krş olmuş. Neyse ki, avukatlara(Baro odalarında) 10 krş.muş.

İlaveten;

Avukatlara açık yasa hükümlerine rağmen mesleki çalışma alanları olan adliyeye girişte yapılan hukuksuz muameleyi kalıcılaştırmak, meşru göstermek ve kanıksatmak amacıyla;

İlk başlarda, adliyeye girişte hakim ve savcıların da aranmasına teşebbüs edilmiş, kimliğini gösteren hakim-savcıya, "Başsavcılığın talimatı bu yönde, Başsavcı beni dahi arayacaksınız dedi." şeklinde yanıt veriliyormuş.

Hakim-savcılar büyük tepki gösterince geri adım atılmak zorunda kalınmış... (Gelsin, talimatı veren bizi arasın demişler...)

Bir savcı, içinde su, bisküvi gibi mesai ihtiyaçları olan ve üzerinde bilindik bir marketin ismi bulunan poşetle içeri girmek istemiş, "Adliyeye sokmak yasak." denilerek alınmamış ve poşeti dışarda bırakmak zorunda kalmış...

Personele, (herkes dahil buna) ihale edilen meşhur yemekhanedeki (9 TL.ye satılan tabldotu) yemelerinin sağlanması için, dışarıdan yemek siparişi yasakmış.

Baro odalarında bulunan su sebillerine de, dışardan su sokulmadığı için damacana takılamıyormuş... Ancak bu sorunun aşılmak üzere olduğunu duydum...

Bakalım, neler göreceğiz süreçte...