Mesajı Okuyun
Old 01-03-2008, 22:40   #11
Av.muhittinköylüoğlu

Sevgili habibe
Öncelikle uzun konuşma ve yazma geleneğine sahip biri olarak bu derece kısa yazmak benim için zor.ancak vakit meselesi de var.
Daha önemlisi meseleye nasıl bakacağız.Uygulama hataları ve kültür farkımız nedeniyle hukuki kavram ve müesseseleri bizim koşullarımıza göre düzenleyip yorumlayacaksak aynı çatı kavramına ilişkin olarak haklısın .Ama daha geniş açıdan ve evrensel hukuk kuralları gözönüne alır aile kadın ve eş kavramını da devletçi zihniyet ile değerlendirmezsek seninle aynı görüşü savunmam zor.
Bir de ihtimal kavramına ilişkin olarak zannedersem beni yanlış anladın.Beni onore ettiğin üzere 4320 üzerine kafa yoran ve ne yazık ki az sayıda yazılı olarak konuyu inceleyen insanlardan biri olarak bu meselede kadınların korunmasına ilişkin olumlu ve ayrıcalıklı bir düzenleme ve uygulama mantığından yana olduğumu tahmin edebilirsin.Meseleye sadece daha hukuki bakıp değerlendirmenin kadınlara daha faydalı olacağını düşündüğüm için bu görüşteyim.Uygulama hataları ise başka meseledir. Bu arada aklıma gelmişken benden makale metnimi isterken kendi hazırladığın yazıdan bir örnek göndermeye söz vermiştin.Hala bekliyorum.Saygılar